Kanizsai Vadmacskák

2024 ápr 19

A Kanizsai Vadmacskák SE az amatőr női nb1-es bajnokság 17-30. helyezésekig tartó rájátszásban az alapszakasz harmadik helyén végző ELTE-Fortis csapatát fogadta.

A rájátszás első mérkőzésén Budapesten a Kanizsai Vadmacskák egy pontos előnnyel várhatták a nagykanizsai visszavágót. A mérkőzés első negyede jól indult de sajnos ismét a második negyedet nagyon rosszul zárta a csapat és a sok hiba megbosszulta magát. A szünet után a harmadik negyedben egy fokkal jobb volt a csapat játéka az agresszív védekezésnek köszönhetően és a záró negyed utolsó perceire a kanizsai csapat egy pontra feljött ellenfelére. Sajnos, nem tartott ki a lendület és újra több hibát elkövetett a csapat és az ellenfél viszonylag könnyű kosarakat tudott szerezni. Összesítésben 8 ponttal alulmaradt a kanizsai csapat és így a 25-30. helyért folytatja a küzdelmeket. A következő mérkőzést május elején a Szegedi Kosárlabda Egylet játssza a csapat.
Eredmény: Kanizsai Vadmacskák SE-ELTE-Fortis  59-68
Összesítésben: 114-122
Továbbjutó: ELTE-Fortis
Legtöbb pontot szerző kanizsai játékos: Rezsek Réka. Első mérkőzésen 20 pont, második mérkőzésen 22 pont.