A 100 tagú cigányzenekar nagykoncet- hungarikum kavalkád a magyar kultúra nagyszínpadán

2025 márc 28

Maneszes Márton – Fischl Mónika – Sándor Csaba

A világ egyik legismertebb zenekara, a 100 Tagú Cigányzenekar idén tavasszal grandiózus koncerttel tér vissza a magyar kultúra színpadára. Április 20-án az MVM Dome-ban olyan zenei élményben lehet része a közönségnek, amely a tradicionális cigányzene varázsát ötvözi a magyar nóta és az operett legszebb motívumaival. A Kavalkád főszereplője a 100 Tagú Cigányzenekar, akik páratlan energiával, lenyűgöző virtuozitással és szívből jövő előadásmóddal idézik meg a magyar zenei örökség időtlen szépségét. Az esemény ötletgazdája és művészeti vezetője Maneszes Márton, aki a hármas szabály jegyében álmodta meg ezt az egyedülálló produkciót: három műfaj, három énekes, egy ikonikus zenekar. A magyar nóta, az operett és nem utolsósorban a cigányzene műfajait egyesíti.

Ez az este nem csupán koncert, hanem egy ünnep: a magyar zenei hagyományok iránti tisztelet, a nemzeti büszkeség és a közös kulturális emlékezet megidézése. A nagyszabású koncert különleges művészeket vonultat fel, akik együtt idézik meg a magyar zenei örökség legszebb pillanatait.

Danyi Lőrinc Róbert: A 100 Tagú Cigányzenekar elnöke és prímása, a világ számos rangos  színpadán koncertezett  Carnegie Halltól a Sydney Operaházig.  Munkásságát többek között Lyra-díjjal, Magyar Ezüst Érdemkereszttel, Kodály Zoltán Közművelődési díjjal a roma zenei kultúra és a magyar zenei hagyományok ápolásáért a Rajkó Zenekar tagja és prímásaként, valamint India díszpolgári címével ismerték el. 2007-től a Rajkó Zenekar és Művészegyüttes védjegyének jogosultja, 2023-tól  elnöke a Magyar Örökség díjas és Hungarikum minősítésű 100 Tagú cigányzenekarnak.

Maneszes Márton: A kolozsvári születésű énekes elhivatottan képviseli a magyar kulturális értékeket. Ő a Hungarikum Kavalkád megálmodója, aki így fogalmazott:

“Soha nem volt még mind a három hungarikum műfaj egy színpadon, egy időben. Egyedi rendezvényt hozunk létre, amely Kolozsvárról indult, Magyarországon bontakozott ki, és hamarosan a nagyvilágot is meghódítja.”

Fischl Mónika: Liszt Ferenc-díjas énekesnő, színésznő, a Budapesti Operettszínház ünnepelt primadonnája. Szereplésével új színt visz az operett világába, eleganciájával és lehengerlő színpadi jelenlétével. Művészi pályáját számos rangos elismerés kíséri: Artisjus-díj, az „Évad Operett Színésze”, az „Évad Színésze” díj, valamint a Honthy-díj, amelyet a Maya című előadásban nyújtott alakításáért kapott. Munkásságát Liszt Ferenc-díjjal is elismerték, továbbá 2023 decemberében elnyerte a rangos Dankó-díjat is.

Sándor Csaba: A Kolozsvári Állami Magyar Opera és a Budapesti Operaház vendégművésze, akinek előadásait kifinomultság, mélység és érzelem jellemzik. Karizmatikus színpadi jelenlétével és magával ragadó előadásmódjával minden fellépésén lenyűgözi a közönséget. Olyan ikonikus szerepekben aratott sikert, mint Don Giovanni, Figaro (Figaro házassága) vagy Marcello (Bohémélet). Színpadra lépett a Bajor Állami Operaházban és a Drezdai Semperoperben is, amelyek a világ legjobb operaházai közé tartoznak. Művészi munkáját rangos elismerések övezik, köztük a Román Nemzeti Operák Gáláján elnyert Kiválóság-díj, valamint a Magyar Állami Operaház Melis György-díja.

100 Tagú Cigányzenekar: A koncert zenei gerincét a világszerte elismert 100 Tagú Cigányzenekar adja. Virtuóz játékuk, dinamikus előadásmódjuk és autentikus stílusuk méltán tették őket a magyar kultúra egyik legismertebb képviselőivé. A zenekar a Magyar Örökség Díj birtokosa, és 2000-ben bekerült a Guinness Rekordok Könyvébe mint a világ legnagyobb cigányzenekara. Azóta 27 CD-t és 5 DVD-t adtak ki, közülük 5 platina- és 9 aranylemez lett.

Jegyek: https://www.eventim.hu/hu/jegyek/hungarikum-kavalkad-budapest-mvm-dome-658238/event.html


A koncert szervezője a Green Stage Production iroda, amelynek mottója:
„A Földünk védelme érdekében minden általunk megrendezett koncert, előadás megvalósításához szükséges energiafelhasználás adataiból kiszámítjuk az adott események ökológiai lábnyomát. Az eredmény alapján pedig annyi fát ültetünk Magyarországon, amely képes ezt az ökológiai lábnyomot ellensúlyozni.”


Fotók (Forrás: Green Stage Production):

FRISS