Étrend, amely lassítja az öregedést

2017 nov 27

A természetes öregedési folyamatokat nagy mértékben erősítik, gyorsítják a szervezetünkben fellépő gyulladások. Építsünk hát be életmódunkba minél több olyan elemet, amely ellensúlyozza a gyulladások hatását!

Együnk kevesebbet!
Vajon melyik tartalmaz több kalóriát: egy tál eper vagy három kocka csokoládé? Részletek itt.
Több kutatás is igazolja, hogy két év után jelentősen képes csökkenteni a szervezetben jelen lévő gyulladások számát, ha 25 százalékkal csökkentjük a bevitt kalóriákat. Fontos azonban tudni, hogy a kalóriacsökkentés csak akkor működik, ha hosszú távon be tudjuk építeni az életünkbe.

Válogassuk meg, mit eszünk!
Az antioxidánsokban gazdag étrend nagyon sokat segít, hogy gátoljuk, lassítsuk az öregedést. Együnk sok zöldséget, gyümölcsöt, fogyasszunk friss zöldfűszereket, gyógyteákat és zöld teát rendszeresen. Próbáljunk – szó szerint – minél színesebben étkezni: a sárga, zöld, piros, lila, narancssárga zöldségekben és gyümölcsökben van a legtöbb hasznos anyag a szervezetünk számára.

Fontos, hogy a zöldségek kiválasztásánál sokszínűségre törekedjünk!

Fűszerezzünk!
Az is sokat segíthet, ha bizonyos fűszereket rendszeresen használunk. Az élénksárga kurkuma nagyszerű gyulladáscsökkentő, különösen, ha fekete borssal kombináljuk, amelyben nemcsak sok az antioxidáns, de a kurkumában található kurkumin jótékony hatásait is felerősíti. Természetes gyulladáscsökkentő még a fokhagyma, a ginzeng, a petrezselyem, a gyömbér, a rozmaring és a zsálya is.

Használjunk olívaolajat!
A mediterrán diéta jótékony hatásairól sokat lehet hallani, és az ilyen jellegű táplálkozás egyik alapeleme az olívaolaj. Az extra szűz olívaolaj tele van a bőr számára értékes anyagokkal, emellett gyulladáscsökkentő hatású, ráadásul az immunrendszert is erősíti.

Az omega-3 zsírsav jótékony hatásai
Lazac, makréla, hering, szardínia, lenmag, dió – mind nagyszerű omega-3-forrás, ezért gyulladáscsökkentő hatású, rendszeres fogyasztása pedig számos betegség kialakulásának esélyét csökkenti.

Kevesebb cukor és állati eredetű fehérje
Ha ezek mennyiségét lecsökkentjük az étrendünkben, akkor nemcsak a szervezetünkben lévő gyulladásokkal vehetjük fel a harcot, hanem olyan problémákkal is, mint a szív- és érrendszeri betegségek, a cukorbetegség, valamint különféle anyagcserezavarok. Jó hatással lesz a súlyunkra is, ha így táplálkozunk, valamint a bőrünkön is kevésbé hagy nyomot az öregedés.

Forrás: www.hazipatika.com

FRISS