Újabb szoros mérkőzés a svédekkel

2018 jan 9

Az Európa-bajnokság előtti utolsó felkészülési mérkőzésén Svédországban két gólos vereséget szenvedett a magyar válogatott a házigazdáktól.

2018. január 08. Magyar férfi kézilabda-válogatott felkészülési mérkőzés:
SVÉDORSZÁG-MAGYARORSZÁG 31-29 (18-14)
Partille, játékvezetők: Eliasson, Palsson (svédek).
SVÉDORSZÁG: Palicka, Appelgren, Thulin (kapusok), Arnesson 1, Darj, Ekberg 1, Gottfridsson 4, Henningsson, Jakobsson 3, Jeppsson 8, Lagergren 3, Nielsen 1, Nilsson 2, Pettersson 1, Tollbring 5 (3), Wanne 2, Zachrisson. Szövetségi kapitány: Kristjan Andresson.
MAGYARORSZÁG: Mikler, Borbély (kapusok), Ancsin 1, Balogh 2, Bartók 6, Bánhidi, Bodó 5, Császár, Fekete, Hornyák 2, Jamali 2, Juhász 5 (3), Lékai 5 (1), Ligetvári 1, Országh, Schuch, Szöllősi Sz., Vilovski. Szövetségi kapitány: Ljubomir Vranjes.
Kiállítások: 6, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 5/3, ill. 5/4.

Ljubomir Vranjes szövetségi kapitány: – A svédek nagyon jól, míg mi nagyon rosszul kezdtük a mérkőzést, problémáink voltak az ellenfél gyors indításaival, és sok helyzetet kihagytunk. Ezt követően azonban változtattunk, a csapat remekül küzdött, talpra állt, egyenlített, ezzel nagyon elégedett vagyok, visszajöttünk a meccsbe, és szoros találkozót játszottunk. Két mérkőzésen idegenben összességében két góllal bizonyult jobbnak a svéd válogatott, ez pedig nem rossz eredmény. Van még néhány napunk az Eb-rajtig, védekezésben és támadásban is igyekszünk rendbe tenni egy-két apróságot.

A svédek lőtték a mérkőzés első gólját Borbély kapujába, de Balogh gyorsan egyenlített. Császár irányította a magyar csapatot, Balogh mellett Ligetvári volt a másik átlövő. Több magyar ziccer is kimaradt, Császár kínaiból szerzett gólját pedig nem adták meg, így 7-2-re elhúztak a svédek, majd Ljubomir Vranjes időt kért. Bartók büntetőjét a nagyszerű formában védő Appelgren hárította, de Bodó lövését követően svéd időkérés következett az első negyedóra után (9-6). Tovább közelített ellenfeléhez a magyar válogatott, Bodó, majd Bartók többször is betalált, majd Lékai szép lövésével egyenlítettünk a 21. percben, így újabb svéd időkérés következett (12-12). Sajnos a skandinávok ötször is betaláltak, amire csupán Jamali tudott válaszolni, így jelentősnek mondható svéd előnyt mutatott szünetben az eredményjelző.

Juhász hétméteres-gólja vezette be a 2. félidőt, majd két újabb büntetőt értékesített, Bodó pedig szép akcióból vette be Palicka kapuját (19-18). Nyílttá vált a meccs, felváltva estek a gólok, majd néhány svéd átlövést követően ismét magyar időkérés következett öt perccel a vége előtt (29-26). Üldözte ellenfelét a magyar válogatott, de védekezése sebezhetőbb volt, mint nappal korábban, így végül két gólos vereséget szenvedett. A mieink szombaton 20:30-kor Dánia ellen kezdik meg az Európa-bajnokságot a horvátországi Varasdon.

A magyar férfiválogatott kerete:
Kapusok: BORBÉLY Ádám (Wisla Plock, lengyel), MIKLER Roland (Telekom Veszprém)
Jobbszélsők: HORNYÁK Péter (Balatonfüredi KSE), ORSZÁGH Ádám (Dabas KC VSE)
Jobbátlövők: ANCSIN Gábor (Telekom Veszprém), BALOGH Zsolt (MOL-Pick Szeged), BARTÓK Donát (TBV Lemgo, német)
Irányítók: CSÁSZÁR Gábor (Kadetten Schaffhausen, svájci), JUHÁSZ Ádám (Grundfos Tatabánya), LÉKAI Máté (Telekom Veszprém)
Beállók: BÁNHIDI Bence (MOL-Pick Szeged), SCHUCH Timuzsin (Telekom Veszprém), SZÖLLŐSI Szabolcs (Grundfos Tatabánya), VILOVSKI Uros (Székelyudvarhelyi KC, romániai)
Balátlövők: BODÓ Richárd (MOL-Pick Szeged), JAMALI Iman (Telekom Veszprém), LIGETVÁRI Patrik (Telekom Veszprém)
Balszélső: FEKETE Dávid (CYEB Budakalász)
Szövetségi kapitány: Ljubomir VRANJES
A svéd válogatott kerete:
Kapusok: Andreas PALICKA (Rhein-Neckar Löwen, német), Mikael APPELGREN (Rhein-Neckar Löwen)
Jobbszélsők: Niclas EKBERG (THW Kiel, német), Mattias ZACHRISSON (Füchse Berlin, német)
Jobbátlövők: Johan JAKOBSSON (IK Sävehof), Albin LAGERGREN (IFK Kristianstad)
Irányítók: Jim GOTTFRIDSSON (Flensburg-Handewitt, német), Linus ARNESSON (Bergischer HC, német)
Beállók: Jesper NIELSEN (PSG Handball, francia), Fredric PETTERSSON (Fenix Toulouse, francia), Max DARJ (Bergischer HC)
Balátlövők: Lukas NILSSON (THW Kiel), Simon JEPPSSON (Flensburg-Handewitt), Philip HENNINGSSON (IFK Kristianstad)
Balszélsők: Jerry TOLLBRING (Rhein-Neckar Löwen), Hampus WANNE (Flensburg-Handewitt)
Szövetségi kapitány: Kristjan ANDRESSON
Férfi Európa-bajnokság, 2018. január 12-28., Horvátország