Április 5-én, a nagykanizsai Zsigmondy csarnok adott otthont a lábtoll-labda II-III-IV. korcsoportú Zala Megyei Diákolimpiának, ahol 63 diákversenyző csapat és egyéni versenyszámban mérkőzött meg a bajnoki címekért.

A legeredményesebbek a cserszegtomajiak voltak, akik 6 kategóriában végzetek a dobogó legmagasabb fokán, őket a kanizsai péterfysek követik 3 aranyéremmel, a harmadikok pedig 1. bajnoki címmel a piaristák lettek. Közülük négyen a cserszegtomaji Berezvai Barbara, Belovári Panna és Horváth Lili, valamint péterfys Pirbus Domonkos egyéniben és társaikkal csapatban is az élen végzetek. Az országos diákolimpia május 10-11-én, a hagyományoknak megfelelően Zánkán kerül megrendezésre.

Összesített eredmények

Oktatási intézmény 1. hely 2. hely 3. hely
Szabó István Általános Iskola – Cserszegtomaj 6 4 7
Kőrösi Csoma Sándor – Péterfy Sándor Általános Iskola Péterfy Sándor Tagintézmény 3 2 3
Piarista Általános Iskola, Gimnázium, Kollégium és Boldog Donáti Celesztina Óvoda – Nagykanizsa 1
Királyi Pál Általános Iskola – Szepetnek 4 4
Kiskanizsai Általános Iskola – Nagykanizsa 1

 

Eredmények

 II. kcs.

Fiú egyéni (8)

  1. Farkas Bence – Cserszegtomaj
  2. Kiss Milán – Szepetnek
  3. Korosecz Patrik – Szepetnek
  4. Hetényi Marcell – Cserszegtomaj
  5. Tóth Szabolcs – Szepetnek
  6. Bálint András – Cserszegtomaj
  7. Csillag Zsigmond – Cserszegtomaj
  8. Kalányos Zsolt – Szepetnek

 

Leány egyéni (9)

  1. Berezvai Barbara – Cserszegtomaj
  2. Balázs Rebeka – Szepetnek
  3. Csóka Noémi – Szepetnek
  4. Bebesi Emília – Cserszegtomaj
  5. Czuri Vanessza – Szepetnek
  6. Szalai Blanka – Szepetnek
  7. Marosi Zsófia – Szepetnek
  8. Répás Nadin – Szepetnek
  9. Kalányos Anna – Szepetnek

 

III. kcs.

Fiú csapat (8)

  1. Péterfy – Pirbus Domonkos, Geiger Boldizsár, Pölcz Máté
  2. Cserszegtomaj – Román Sándor, Tóth Olivér, Farkas Bence
  3. Cserszegtomaj – Kovács Krisztofer, Reinprecht Bálint, Vörös Dominik
  4. Cserszegtomaj – Makula Ferenc, Orsós Martin, Pajor Alex
  5. Cserszegtomaj – Szigeti Péter, Czelvikker Balázs, Tóth Botond
  6. Cserszegtomaj – Both Kristóf, Fark Lőrinc, Orsós Zsolt, Ötvös Barnabás
  7. Szepetnek – Kalányos Zsolt, Kiss Milán, Korosecz Patrik, Tóth Szabolcs
  8. Cserszegtomaj – Bálint András, Csillag Zsigmond, Hetényi Marcell

 

Fiú egyéni (19)

  1. Pirbus Domonkos – Péterfy
  2. Pölcz Máté – Péterfy
  3. Román Sándor – Cserszegtomaj
  4. Tóth Botond – Cserszegtomaj
  5. Vörös Dominik – Cserszegtomaj
  6. Reinprecht Bálint – Cserszegtomaj
  7. Fark Lőrinc – Cserszegtomaj
  8. Kovács Krisztofer – Cserszegtomaj
  9. Pajor Alex – Cserszegtomaj
  10. Liga Sándor – Kiskanizsa
  11. Bolf Kristóf – Cserszegtomaj
  12. Tóth Olivér – Cserszegtomaj
  13. Szigeti Péter – Cserszegtomaj
  14. Orsós Zsolt – Cserszegtomaj
  15. Ötvös Barnabás – Cserszegtomaj
  16. Geiger Boldizsár – Péterfy
  17. Orsós Martin – Cserszegtomaj
  18. Makula Ferenc – Cserszegtomaj
  19. Czelvikker Balázs – Cserszegtomaj

 

Leány csapat (4)

  1. Cserszegtomaj – Bálint Anna, Berezvai Barbara, Gumhert Noémi, Pál Diána
  2. Cserszegtomaj – Bebesi Emília, Kovács Liliána, Németh Anna
  3. Szepetnek – Balázs Rebeka, Csóka Noémi, Marosi Zsófia, Répás Nadin
  4. Szepetnek – Czuri Vanessza, Kalányos Anna, Szalai Blanka

 

Leány egyéni (7)

  1. Belovári Panna – Cserszegtomaj
  2. Pál Diána – Cserszegtomaj
  3. Molnár Enikő – Cserszegtomaj
  4. Gumhert Noémi – Cserszegtomaj
  5. Németh Anna – Cserszegtomaj
  6. Kovács Liliána – Cserszegtomaj
  7. Bálint Anna – Cserszegtomaj

 

IV. kcs

Fiú csapat (2)

  1. Péterfy – Hohl Bálint, Hóbor Dominik, Pulger Péter
  2. Szepetnek – Banka Adrián, Czuri Erik, Kalányos László, Kocsis József

 

Fiú egyéni (8)

  1. Tordai Norbert – Piarista
  2. Hóbor Dominik – Péterfy
  3. Szombathelyi Roland – Kiskanizsa
  4. Pulger Péter – Péterfy
  5. Banka Adrián – Szepetnek
  6. Kalányos László – Szepetnek
  7. Czuri Erik – Szepetnek
  8. Hohl Bálint – Péterfy

Leány csapat (3)

  1. Cserszegtomaj – Belovári Panna, Horváth Lili, Lázár Petra, Molnár Enikő
  2. Szepetnek – Balázs Boglárka, Benhart Patrícia, Dávid Nikolett, Kocsis Virág, Kóbor Kíra
  3. Péterfy – Imrei Nóra, Horváth Réka, Szmerk Lara

Leány egyéni (10)

  1. Horváth Lili – Cserszegtomaj
  2. Lázár Petra – Cserszegtomaj
  3. Kocsis Virág – Szepetnek
  4. Horváth Réka – Péterfy
  5. Kóbor Kíra – Szepetnek
  6. Balázs Boglárka – Szepetnek
  7. Benhart Patrícia – Szepetnek
  8. Dávid Nikolett – Szepetnek
  9. Imrei Nóra – Péterfy
  10. Szmerk Lara – Péterfy