Kézilabda – Bő keret a női Eb-re

2020 okt 27

Danyi Gábor és Elek Gábor szövetségi kapitányok kijelölték a női válogatott bő, 35 fős keretét az év végi, Norvégiában és Dániában sorra kerülő Európa-bajnokságra. Kizárólag a névsorban szereplő játékosok léphetnek pályára a tornán, a rajtra 16 játékos nevezhető, a kontinensviadal során hat cserére nyílik lehetőség. 

A magyar női válogatott 35 fős Európa-bajnoki kerete:
Kapusok: BÍRÓ Blanka (FTC-Rail Cargo Hungaria), JANURIK Kinga (FTC-Rail Cargo Hungaria), SZIKORA Melinda (Siófok KC), PÁSZTOR Bettina (Kisvárda Master Good SE), TRIFFA Ágnes (Váci NKSE)
Jobbszélsők: FALUVÉGI Dorottya (Győri Audi ETO), KATONA Flóra (Motherson-Mosonmagyaróvár), KOVÁCS Anett (FTC-Rail Cargo Hungaria), LUKÁCS Viktória (Győri Audi ETO), SUCH Nelli (Siófok KC)
Jobbátlövők: KISS Nikoletta (Siófok KC), KLUJBER Katrin (FTC-Rail Cargo Hungaria), KOVÁCS Anna (DVSC SCHAEFFLER), SZEKERCZÉS Luca (MTK Budapest), TOMORI Zsuzsanna (Siófok KC)
Irányítók: KOVACSICS Anikó (FTC-Rail Cargo Hungaria), LAKATOS Rita (Váci NKSE), SZUCSÁNSZKI Zita (FTC-Rail Cargo Hungaria), VÁMOS Petra (DVSC SCHAEFFLER), TÓTH Eszter (Motherson Mosonmagyaróvár)
Beállók: KISFALUDY Anett (FTC-Rail Cargo Hungaria), PÁSZTOR Noémi (FTC-Rail Cargo Hungaria), SZABÓ Laura (Váci NKSE), TÓVIZI Petra (DVSC Schaeffler), HELEMBAI Fanny (Váci NKSE)
Balátlövők: CSISZÁR-SZEKERES Klára (FTC-Rail Cargo Hungaria), HÁFRA Noémi (FTC-Rail Cargo Hungaria), KÁCSOR Gréta (Váci NKSE), KOPECZ Barbara (Érd), SZÖLLŐSI-ZÁCSIK Szandra (MTK Budapest)
Balszélsők: FODOR Csenge (Győri Audi ETO), HÁRSFALVI Júlia (Siófok KC), MÁRTON Gréta (FTC-Rail Cargo Hungaria), PUHALÁK Szidónia (Győri Audi ETO KC), SCHATZL Nadine (FTC-Rail Cargo Hungaria)

Szövetségi kapitány: DANYI Gábor, ELEK Gábor
Szakmai tanácsadó: GÖRBICZ Anita
Kapusedző: BAKOS István
Erőnléti edző: HOLANEK Zoltán
Orvos: DR. LOHNER Balázs
Mentáltréner: DR. BALOGH László
Fizioterapeuta: SZIKRA-MEZEY Csaba
Masszőr: SÁNDOR Dániel
Technikai vezető: HILL Péter
Videó-operátor: KOVÁCS Márk

Női Európa-bajnokság, 2020. december 3-20., Dánia-Norvégia
Csoportbeosztás:
A-csoport – Herning (Dánia): Franciaország, Dánia, Montenegró, Szlovénia
B-csoport – Frederikshavn (Dánia): Oroszország, Svédország, Spanyolország, Csehország
C-csoport – Trondheim (Norvégia): Hollandia, Magyarország, Szerbia, Horvátország
D-csoport – Trondheim: Románia, Norvégia, Németország, Lengyelország

A csoportok első 3-3 helyezettje jut a középdöntőbe.

A magyar válogatott csoportmérkőzései:
December 4. 18:15: Magyarország-Horvátország
December 6. 16:00: Magyarország-Szerbia
December 8. 20:30: Hollandia-Magyarország

A középdöntő helyszínei: Herning, Trondheim

A döntő hétvége helyszíne: Trondheim

FRISS