Kézilabda – Biztos győzelem Szlovákia ellen

2018 okt 26

Csoknyai István szövetségi kapitány bemutatkozásán magabiztos, nyolc gólos győzelmet aratott a magyar férfi válogatott Szlovákia ellen Eb-selejtezőn.

2018. október 24. (szerda)

MAGYARORSZÁG-SZLOVÁKIA 30-22 (16-9)
Érd, játékvezetők: Vaidas, Mindaugas.
MAGYARORSZÁG: Mikler, Székely (kapusok), Ancsin 3, Balogh 4 (1), Bánhidi 6, Bartók, Bodó 3, Bóka 5, Faluvégi, Hornyák 3, Ilyés, Juhász 1, Lékai 4, Ligetvári, Schuch 1, Sipos. Edző: Csoknyai István.
SZLOVÁKIA: Paul, Shejbal, Zernovic (kapusok), Balaz, Briatka 1, Duris 2, Hruscak 1, Kalafut 1, Kancel, Mikita 1, Petro, Rabek, Slaninka 5, Stranovsky 7 (4), Urban 3, Volentics 1. Edző: Jensen Heine Ernst.
Kiállítások: 8, ill. 6.
Hétméteresek: 1/1, ill. 5/4.
OROSZORSZÁG-OLASZORSZÁG 34-20 (18-7)

A mérkőzés előtt a Magyar Kézilabda Szövetség köszöntötte az 50. válogatottságát ünneplő Bánhidi Bencét és Bodó Richárdot, illetve a 25. alkalommal címeres mezben szereplő Székely Márton.

A magyar csapat a Mikler – Hornyák, Ancsin, Lékai, Bánhidi, Bodó, Bóka sorral kezdett, védekezésben Lékait Schuch váltotta. Hornyák szerezte az első gólt, majd Bánhidi volt eredményes. Mikler remekelt és beállónkat sem tudták tartani, így 5-1-gyel kezdtünk. Ezt követően több magyar lehetőség kimaradt, 6-5-re zárkózott föl az ellenfél, majd Schuch szerzett gólt lerohanásból. Sipos, Balogh és Ilyés is lehetőséget kapott, Bodót pedig nagy gólját követően kapott pihenőt húsz perc után. Lékai eredményes közbelövései után 14-9-nél a 26. percben kértek időt a vendégek. A különbség tovább nőtt, szünetben hét góllal, magabiztosan vezettek a mieink.

A 2. félidőre Székely érkezett a magyar kapuba, a mieink pedig folytatták lendületes játékukat, így 7-8 gól körül stabilizálódott a magyar előny. A hajrára mindkét oldalon csökkent a koncentráció, így a különbség nem változott, magabiztosan győzött a magyar válogatott. Folytatás szombaton Olaszországban.

Csonyai István: – A csapat jó teljesítményt nyújtott, stabil volt a védekezésünk, kicsit a kontrajátékunk akadozott, de Lékai remek irányítójátékával jók voltunk támadásban is. Készülünk tovább, nyernünk kell Olaszországban is.

Lékai Máté: – Úgy érzem, jól játszottunk, jól felkészültünk a 7-6 elleni játékra, az átlövőkre, támadásban pedig keveset hibáztunk, így biztos lett a győzelem.

Heine Jensen: – Gratulálok a magyaroknak. Igyekeztünk mindent megpróbálni ma, de ez ennyire volt elég, de nem voltunk elég jók támadásban, a kapusteljesítményünk sem volt megfelelő.

A magyar válogatott kerete a Szlovákia és Olaszország elleni Eb-selejtezőkre:
Kapusok: MIKLER Roland (Telekom Veszprém), BORBÉLY Ádám (Orlen Wisla Plock, lengyel), SZÉKELY Márton (Grundfos Tatabánya)
Jobbszélsők: HORNYÁK Péter (Balatonfüred), VASIC Marko (Csurgó)
Jobbátlövők: ANCSIN Gábor (Ferencváros), BALOGH Zsolt (MOL-Pick Szeged), BARTÓK Donát (TBV Lemgo, német)
Irányítók: LÉKAI Máté (Telekom Veszprém), JUHÁSZ Ádám (Grundfos Tatabánya)
Beállók: BÁNHIDI Bence (MOL-Pick Szeged), SCHUCH Timuzsin (Ferencváros), SIPOS Adrián (Grundfos Tatabánya)
Balátlövők: BODÓ Richárd (MOL-Pick Szeged), LIGETVÁRI Patrik (Ademar León, spanyol), ILYÉS Ferenc (Grundfos Tatabánya), FALUVÉGI Rudolf (HSB Nantes, francia)
Balszélső: BÓKA Bendegúz (Balatonfüred)

A szlovák válogatott kerete:
Kapusok: Teodor PAUL (Nimes, francia), Michal SHEJBAL (St. Gallen, svájci), Marian ZERNOVIC (FTC)
Jobbszélsők: Miroslav VOLENTICS (HSG Wetzlar, német), Tomas URBAN (TV Grosswallstadt, német)
Jobbátlövők: Patrik HRUSCAK (TSV Fortitudo Gossau), Maros BALAZ (AEK Athén, görög)
Irányító: Lubomir DURIS (B.Braun Gyöngyös)
Beállók: Andrej PETRO (HKM Sala), Dominik KALAFUT (Cesson Rennes, francia), Martin SLANINKA (HSC Suhr Aarau, svájci)
Balátlövők: Oliver RABEK (Tatran Presov), Otto KANCEL (Balatonfüredi KSE), Matej MIKITA (Mainvilliers Chartres HB, francia)
Balszélsők: Juraj BRIATKA (HK Agro Topoľčany), Martin STRANOVSKY (Tatran Presov)
Szövetségi kapitány: Heine JENSEN