Két gólos veszprémi vereség

2018 febr 8

Két gólos vereséget szenvedett a Veszprém a férfi Bajnokok Ligája idei első fordulójában a német Kiel otthonában.

Férfi Bajnokok Ligája, B-csoport, 10. forduló:
THW KIEL (német)-TELEKOM VESZPRÉM 22-20 (14-9)
Kiel, játékvezetők: Brunovsky, Canda (szlovákok).
KIEL: Landgraf, Landin, Wolff (kapusok), Bilyk 1, Dahmke 1, Ekberg 7 (1), Firnhaber, Frend-Öfors, L. Nilsson 7, Rahmel, Santos, Vujin, Weinhold 2, Wiencek, Zarabec 4 (3), Zeitz. Edző: Alfred Gislason.
VESZPRÉM: Alilovic, Mikler (kapusok), Blagotinsek, Gajic, Ilics 5, Jamali, Lékai 1, Manaszkov 4, Marguc 4 (3), Nagy L. 1, Nenadics 2, A. Nilsson 1, Schuch, Terzic, Tonnesen 2, Ugalde. Edző: Ljubomir Vranjes.
Kiállítások: 8, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 6/4, ill. 4/3.

A magyar csapat jól kezdte a találkozót, 7-7 után azonban kieli gólok következtek, az 1. félidő utolsó szakaszát 7-2-re nyerték a házigazdák. Szünet után Mikler és a védekezés is feljavult, 9-5-ös rohammal az egyenlítés közelébe ért Ljubomir Vranjes együttese, egalizálnia azonban nem sikerült, a végjátékban pedig a kapus Wolffnak is köszönhetően eredményesebb volt a THW, amely két gólos győzelmet aratott. Jelenleg a két együttes azonos pontszámmal áll, és mivel a Veszprém 26-24-re győzött hazai pályán a Kiel ellen, amennyiben a pontazonosság a csoportkör végére is megmarad, az egymás ellen idegenben dobott gólok száma a németeknek kedvezne, így a hátralévő fordulókban a magyar bajnoknak több pontot kell szereznie ellenfelénél, hogy előtte végezzen a tabellán.

MESKOV BRESZT (fehérorosz)-AALBORG (dán) 23-23 (10-12)