Ezüst és bronzérem a kötöttfogású országos diákolimpiáról

Püspökladányban rendezték meg a diák I. korcsoport (12-13 évesek) kötöttfogású birkózó diákolimpia országos döntőit.

A területi versenyeken szerzett eredmények alapján összesen 179 versenyző szerzett indulási jogot, köztük 4 kanizsai birkózó is. Habár a dél-zalai egyesület leginkább a szabadfogású birkózásra fektet nagyobb hangsúlyt, azért a fiatalabb korosztály képviselői, rendre remek eredményekkel térnek haza a kötöttfogású próbákról is. Az 50 kg-os Balazsin Zdenkót (Piarista Iskola) remek birkózással verekedte magát a döntőbe ahol alulmaradt budapesti riválisával szemben, így értékes ezüstéremmel zárta a versenyt. Dobogóra állhatott és hatalmas küzdelemben bronzérmet szerzett a 85 kg-os Dányi Márton (Piarista iskola) is. A 46 kg-os Fata Rajmund (Piarista Iskola) és a 63 kg-os Pőcze Bence (Bólyai iskola) egy győztes és két vesztes mérkőzéssel, sajnos nem jutottak a legjobb négy közé. A diákolimpia versenyek szabadfogással folytatódnak, október 6-án, Nagykanizsán rendezzük a Nyugat-Magyarország területi versenyeit, melynek a döntői Szigetszentmiklóson rendezi novemberben.

Bal oldalon: Dányi Márton, jobb oldalon: Balazsin Zdenkót