Aranyérmes a női U18-as strandkézi-válogatott!

2018 Júl 2

A női ifjúsági válogatott az 1., míg a férfiak a 7. helyen végeztek a Montenegróban rendezett U18-as Európa-bajnokságon.

A fináléba jutásért játszott a női együttes Portugália ellen vasárnap, a magyarok mindkét szettben sikert aratva került a döntőbe. Az aranyéremért vívott csatában Hollandia korosztályos válogatottjával találkozott Pinizsi Zoltán együttes. A magyar válogatott mindkét játszmát megnyerte, így a tavalyi világbanoki aranyérem után, már Európa-bajnoki aranyérmmel is büszkélkedhet a csapat.

A férfiak Olaszország ellen léptek pályára az 5-8. helyért, azonban ellenfelünk jobbnak bizonyult szétlövésben. A 7. helyért vívott csatában Penszki Gergely együttese Portugáliával mérkőzött, a magyar csapat végül szétlövésben győzte le ellenfelét.

Penszki Gergely, a férfiválogatott szövetségi kapitánya: – Sejteni lehetett, hogy nagyon nehéz mérkőzés lesz. A portugálok szerettek volna visszavágni, mi pedig bebizonyítani, hogy a csoportelsőségért lejátszott mérkőzésen a sikerünk az nem a véletlen műve. Nagyon komoly mélységből hoztuk vissza az első félidőt. Nagyon sokat dolgoztak a játékosok azért, hogy mínusz négyről visszahozzuk a meccset 45 másodperc alatt. Sajnos az aranygól előtt nem volt lehetőségünk támadni. A második félidőben nagyon szoros eredmény mellett, megint a védelem és a kapusok teljesítményének köszönhetően tudtunk meccsben maradni, majd a fontos helyzeteket végre kihasználva győzhettünk. A végén pedig a nagyon várt győzelmet szétlövésben is megszerezhettük. Sokkal koncentráltabban álltak hozzá a játékosok, mint korábban. Nagyon büszke vagyok a csapat küzdeni tudására, hogy lelkileg fel tudtak állni két elvesztett szétlövés után is, és hogy mindenki átérezte a mérkőzés fontosságát.