A 14. helyen zártuk a vb-t

2019 dec 9

A magyar női válogatott a 14. helyen zárta a Japánban zajló olimpiai kvalifikációs világbajnokságot, miután hétfői, utolsó mérkőzésén 26-21-re kikapott a címvédő Franciaországtól.

Női világbajnokság, a 13. helyért, 2019. december 9. (hétfő):
MAGYARORSZÁG-FRANCIAORSZÁG 21-26 (12-12)
Kumamoto, játékvezetők: Alpaidze, Berezkina (oroszok).

MAGYARORSZÁG: Bíró, Kiss É., Triffa (kapusok), Háfra, Kiss, Klujber, Kovacsics 3, Lukács 7, Márton 3, Pásztor, Schatzl 1, Szabó 3 (3), Tomori 2, Tóth, Tóvizi 2, Vámos.

Edző: Kim Rasmussen.

FRANCIAORSZÁG: Gabriel, Leynaud (kapusok), Bouquet, Coatanea 2, Edwige 1, Flippes 3, Foppa 3, Horacek 2, Houette 2, Kanor 3, Lacrabere 6 (4), Niombla, Nocandy 2, Nze 1, Sercien, Zaadi 1.

Edző: Krumbholz Olivier.

Kiállítások: 4, ill. 6.
Hétméteresek: 3/3, ill. 4/4.

A 13. helyért és egyben az Elnök Kupáért léphetett pályára a magyar válogatott hétfőn. Végig a mieink jártak előrébb az első felvonásban, rendre vezetni tudtak, ám mindkét csapat sok hibával játszott. Kiss Éva nyitott a kapuban, aki sokat hozzátett a mérkőzéshez, ziccereket is fogott, nyolc perc alatt öt védést mutatott be, kettővel is el tudtunk lépni (4-2). Mindkét oldalon sok volt a pontatlanság, Kim Rasmussen időkérését követően pedig egyenlítettek a franciák. Meggyűlt a bajunk a franciák agresszív védekezésével, támadásban akadtak problémáink, a magyar szélsők azonban továbbra is villogtak. A 26. percben Lukács találatával már hárommal is ellépett a magyar válogatott (12-9), de nem tartott sokáig a magyar előny, a szünetre egyenlítettek a franciák (12-12).

A folytatásban tíz percig tartottuk az előnyünket, majd a francia kapuba Leynaud érkezett. Egy 4-0-ás francia sorozat következett, a vezetést is átvette az ellenfél, így Kim Rasmussen időt kért (16-18). Megakadt a támadásunk, nehezen találtuk a rést a védőfalon, kellettek Kiss védései. A nyolc perces magyar gólcsendet Márton duplája törte meg (18-18). Tíz perccel a vége előtt kapust cserélt a magyar válogatott, Bíró érkezett a kapuba. Újra elléptek a franciák, a mérkőzés során először már néggyel is mentek (19-23). A magyar együttes többször is próbálkozott a kapus lehozatalával, de nagy áttörést nem hozott. A franciák végül 26-21-es sikerrel nyerték meg az Elnök Kupát.

A magyar válogatott kerete:
Kapusok: BÍRÓ Blanka (FTC-Rail Cargo Hungaria), KISS Éva (Győri Audi ETO), TRIFFA Ágnes (DVSC Schaeffler)
Jobbszélső: LUKÁCS Viktória (FTC-Rail Cargo Hungaria)
Jobbátlövők: KISS Nikoletta (Érd), KLUJBER Katrin (FTC-Rail Cargo Hungaria)
Irányítók: KOVACSICS Anikó (FTC-Rail Cargo Hungaria), TÓTH Gabriella (Érd), VÁMOS Petra (DVSC Schaeffler)
Beállók: PÁSZTOR Noémi (FTC-Rail Cargo Hungaria), SZABÓ Laura (Érd), TÓVIZI Petra (DVSC Schaeffler)
Balátlövők: HÁFRA Noémi (FTC-Rail Cargo Hungaria), TOMORI Zsuzsanna (Siófok KC)
Balszélsők: MÁRTON Gréta (FTC-Rail Cargo Hungaria), SCHATZL Nadine (FTC-Rail Cargo Hungaria)
Szövetségi kapitány: Kim RASMUSSEN
Edző: SITI Beáta
Kapusedző: BAKOS István
A francia válogatott kerete:
Kapusok: Amandine LEYNAUD (Győri Audi ETO), Catherine GABRIEL (Nantes)
Jobbszélső: Pauline COATANEA (Brest)
Jobbátlövők: Oceane SERCIEN UGOLIN (Paris 92), Laura FLIPPES (Metz)
Irányítók: Estelle NZE-MINKO (Győri Audi ETO), Grace ZAADI (Metz), Meline NOCANDY (Metz)
Beállók: Beatrice EDWIGE (Győri Audi ETO), Pauletta FOPPA (Brest)
Balátlövők: Orlane KANOR (Metz), Tamara HORACEK (Paris 92), Gnosiane NIOMBLA (Siófok KC), Alexandra LACRABERE (Fleury)
Balszélsők: Manon HOUETTE (Metz), Chloe BOUQUET (Besancon)

Szövetségi kapitány: Olivier KRUMBHOLZ

A középdöntő csoportok állása:
I. csoport: 1. Németország 5 p (+2), 2. Hollandia 4 p (+10), 3. Norvégia 4 p (+4), 4. Szerbia 4 p (-12), 5. Dánia 3 p (-1), 6. Dél-Korea 2 p (-3)
II. csoport: 1. Oroszország 6 p (+27), 2. Spanyolország 5 p (+16), 3. Montenegró 4 p (+4), 4. Svédország 3 p (0), 5. Japán 0 p (-22), 6. Románia 0 p (-25)

A csoportok első két-két helyezettje jut a középdöntőbe, a 3. helyezettek a világbajnokság 5. helyéért, a 4. helyezettek a torna 7. helyéért lépnek pályára.

A világbajnokság győztese kijut a tokiói olimpiára, a 2-7. helyezettek olimpiai selejtezőt játszhatnak 2020 márciusában.

A középdöntő mérkőzésnapjai a CD-ágon (Kumamoto): 2019. december 8., 10., 11.
Elődöntők, az 5. helyért, a 7. helyért (Kumamoto): 2019. december 13.
Döntő, a 3. helyért (Kumamoto): 2019. december 15.

(Forrás: MKSZ)