25. jubileumi nemzetközi leány utánpótlás kosárlabda torna Zalakaroson

2017 szept 4

Kanizsa Diákkosárlabda Klub 2017. augusztus 19-22. között rendezte 25. jubileumi nemzetközi leány utánpótlás kosárlabda tornáját Zalakaroson Móra Ferenc Általános Iskola tornatermében.
Ebben az évben rekord létszámban jelentkeztek csapatok a tornára. Serdülő korosztályban 7 , kadet korosztály 12 ! csapat.
Nagykanizsa korosztályos csapatainak kettő zalakarosi általános iskolában nevelkedő játékos is tagja. Serdülő csapatban Horváth Lili, kadet csapatban Ács Lili.
Országban minden részéről érkeztek sportolók, Szolnok, Nyíregyháza, Székesfehérvár, Szombathely, Zalaegerszeg, Győr, Szekszárd, MTK, Vasas és Csata DSE Budapestről. Külföldi csapat Horvátországból Koprivnica csapata.
Négy nap alatt 28 mérkőzést játszottak a csapatok.
Serdülő korosztályban nagykanizsai siker született, Kanizsa Diákkosárlabda Klub csapat végzett az élen.
Serdülő korosztályban kettő csoportban játszottak a csapatok, majd a keresztjátékok következtek. Kanizsai csapat csoport mérkőzésein Nyíregyháza és Zalaegerszeg csapataival mérkőzött.

Kanizsai csapat eredményei serdülő korosztályban:

Kanizsa Diákkosárlabda Klub – Nyíregyházi Kosársuli 62-41
Dobóink: Zsámár 16, Baa 14, Horváth L. 11, Szórád 7, Németh D. 6, Füredi 4, Böcskei 4.

Kanizsa Diákkosárlabda Klub – Zalaegerszegi KTE 95-29
Dobóink: Baa 41, Bánhegyi 19, Horváth L. 11, Zsámár 11/3, Füredi 6, Szórád 4, Böcskei 2, Németh D.2.
Kanizsai csapat csoport első helyén végzett és a Vasas Kosárlabda Akadémia Budapest csapatával játszotta a torna döntőjét.

Kanizsa Diákkosárlabda Klub – Vasas AK 80-48
Dobóink: Baa 31, Horváth L. 20, Böcskei 12, Zsámár 6, Füredi 3, Lamm 2, Bercsi 2, Németh 2, Szórád 2.

Serdülő torna végeredménye:
Első helyezést ért el a Kanizsa DKK Nagykanizsa csapata, 2. helyen végzett Vasas KA Budapest, 3 helyezett KSC Szekszárd csapata lett.
Minden csapatból a legjobb teljesítményt nyújtó játékosa Zalakaros város különdíját vehette át. Kanizsai csapatból a zalakarosi HORVÁTH LILI részesült különdíjban.

Kadet korosztályban 12 csapatot a szervezők három négyes csoportba osztották be.
Csoport mérkőzések után keresztjátékok következtek.
Kanizsai Vadmacskák SE Nagykanizsa csapat csoporton belül Zalaegerszegi KTE és Széchenyi AK Győr csapataival mérkőzött.
Eredmények:
Kanizsai Vadmacskák SE – Zalaegerszegi KTE 62-30
Dobóink: Baa 30, Kovács 19, Szőlősi 3, Zsámár 3, Ács 2, Sánta 2.

Kanizsai Vadmacskák SE – Széchenyi AK Győr 63-71
Dobóink: Böcskei 21, Kovács 14, Szőlősi 10, Horváth L. 8, Kötő 6, Ács 3, Baa 1.

Csoportmérkőzések után a 3. helyért játszott csapatunk MTK Budapest csapatával.
Kanizsai Vadmacskák SE – MTK 53-54
Dobóink: Baa 28, Kötő 13, Kovács 7, Zsámár 2, Sánta 2, Szőlősi 1,
Kadet csapatunk 4. helyen végzett a jubileumi tornán.
Különdíjban részesült KOVÁCS REBEKA Kanizsai Vadmacskák SE játékosa, mint a tornán legjobb teljesítményt nyújtó kanizsai játékosa.
Kadet tornát Vasas I. csapata nyerte, a Széchenyi AK Győr és MTK csapatai előtt.

Mindkét korosztályban a tornán résztvevő csapatokból a legjobb teljesítményt nyújtó játékosa Zalakaros város különdíjában részesült. Torna 1-3. helyezett csapatai kupát vehettek át az eredményhirdetésen.
Tornán résztvevő csapatok edzői, vezetői Zalakaros város ajándékában részesültek, melyet Novák Ferenc Polgármester Úr adott át.